2. decembrī Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) interneta seminārs par Bērnu un Pusaudžu Psihoterapiju (6. seminārs) "Ēšanas traucējumi bērniem un pusaudžiem - to agrīna atpazīšana"

LĀZA ZOOM seminārs nr 6 

2. decembrī no 16-18.00 pēc Latvijas laika

LĀZA aicina uz virtuālu semināru nr.6  2. decembrī no 16-18.00.

Tēma: "Ēšanas traucējumi bērniem un pusaudžiem - to agrīna atpazīšana".

 

Mērķauditorija - pediatri, ģimenes ārsti, endokrinologi, ginekologi, psihiatri, psihologi u.c. interesenti. 

 

No 16.00-17.00 – bērnu psihiatre Karīna Beinerte (AK) - ievadteksts par ēšanas traucējumiem un semināra tēmas izvēles pamatojums; endokrinoloģe prof. Daina Dreimane (ASV) – klīniskie gadījumi endokrinologa praksē; pediatre Zaiga Alksne-Phillips (ASV) – pieredze ēšanas traucējumu atpazīšanā ģimenes ārsta praksē; psihoterapeite Ilze Mežraupe (Latvija) – situācija Latvijā, komunikācija starp problēmas risināšanā iesaistītajiem.  

Semināru vada psihoterapeits Kaspars Tūters (Kanāda). Semināra pastāvīgie dalībnieki arī Dagnija Tanne (Kanāda), Inta Zīle (Latvija). 

No 17.00-18.00 - diskusija, jautājumi. Jautājumus var uzdot arī pirms semināra, rakstot laza@lazariga.lv 

Reģistrācija LĀB informatīvajā sistēmā līdz 30.11. Pieeja: https://ej.uz/LAZAseminars 

Semināra plānā var būt nelielas izmaiņas.

 

Ēšanas traucējumu spektrs ir ļoti plašs, bet kurš un kad tos pamana? Nereti pamana, bet nenovērtē ēšanas traucējumu iespējamās vēlīnās sekas. Kādu iespaidu tie atstāj uz bērna attīstību un veselību? Apstākļi, kas eskalē problēmu – pieredze šobrīd pasaulē, situācija Latvijā. Šis būs pirmais no semināriem par agrīnu ēšanas traucējumu atpazīšanu.

Semināra forma - diskusijas raisoša saruna, kurā pēc katra ziņojuma var jautāt un saņemt atbildes. Dalībnieki pēc atbildēm uz aptaujas anketas jautājumiem līdz 10.12. saņem 2,5 TI punktus, ko apliecina LĀZA sertifikāts. Semināri ir reģistrēti LĀB tālākizglītības pasākumu portālā, un arī sertifikāti būs LĀB sistēmā pēc aptaujas noslēguma.
LĀZA semināru lektoriem šis ir labās gribas žests, semināri ir bezmaksas, tomēr Jums ir iespēja atbalstīt LĀZA darbību, ziedojot LĀZA mājaslapā 
www.lazariga.lv sadaļā Ziedot. Ja nepieciešama papildu informācija, lūdzu rakstiet laza@lazariga.lv

Pieslēgšanās ZOOM vidē no sava datora (tiks nosūtīts pieejas kods e pastā pirms semināra).

Kamena Kaidaka
Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) biroja vadītāja

+371 29121922
laza@lazariga.lv
www.lazariga.lv 

LAZA seminars _2.12.2020