23. septembrī Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) interneta seminārs par Bērnu un Pusaudžu Psihoterapiju (5. seminārs - medicīniski psiho–pedagoģiskā centra darbība- Francijas pieredzē dalās Dr. Jānis Gailis, psihoanalītiķis, psihiatrs, psiholo&#

Latvijas Veselības ministrija šogad kā vienu no prioritātēm noteikusi medicīniski psiho–pedagoģisko centru izveidi Latvijā. Ceru, ka mūsu sarunas otrajā daļā semināra dalībnieki pastāstīs, kāda ir šī darba virzība.

 Francijā, kur šobrīd darbojas 305 medicīniski psiho–pedagoģiskie centri, pirmā šāda veida iestāde tika radīta tūlīt pēc Otrā pasaules kara – 1946. gadā. Bērni un pusaudži, kas pārdzīvojuši kara šausmas, zaudējuši kādu no vecākiem, kuriem ir sarežģījumi ģimenē, attiecībās ar vienaudžiem vai skolotājiem, kurus nodarbina neirotiskas vai psihotiskas problēmas, nav iespējams pilnvērtīgi mācīties. Kamēr galva pieblīvēta ar neatrisinātām raizēm, grūti sakoncentrēties, lai domātu tikai par skolu. Šo centru izveide ļāva psihoanalīzei ienākt skolā. Bieži pirmie šādi centri pat atradās skolu telpās. To mērķis ir novākt šķēršļus, kas traucē izziņas alku realizācijai.

Šodien medicīniski psiho–pedagoģiskajos centros strādā gan psihoanalītiķi (psihiatri un psihologi), gan logopēdi, gan sociālie darbinieki, gan psihopedagogi, gan psihomotorās terapijas speciālisti.

2020. gada 23. septembrī plkst. 18.00 -19.00 (pēc Latvijas laika) dalīšos savā pieredzē, organizējot medicīniski psiho–pedagoģiskā centra darbu, jau ilgus gadus strādājot par šāda centra direktoru Parīzes pievārtē. Tā kā pirms tam Francijā esmu vadījis arī valsts sektorā esošos medicīniski psiholoģiskos centrus, aplūkosim, kas kopīgs un kas atšķirīgs privāto (vai citkārt – municipālo) MPP centru struktūrā un funkcionēšanas veidā. No 19.00-20.00 uzklausīšu jautājumus, diskutēsim.

 Dr. Jānis Gailis, psihoanalītiķis, psihiatrs, psiholoğijas zinātņu doktors, Montreijas Medicīniski psiho–pedagoğiskā centra (CMPP de Montreuil) direktors.

Programma ZOOM semināram 23.09.2020. Reģistrācija atvērta līdz 20.09.

No 18.00-19.00 (Latvijas laiks) Dr. Jānis Gailis par pieredzi Francijā ,vadot medicīniski psiho–pedagoģiskie centru. 

No 19.00-20.00 –diskusija, jautājumi

Par programmu kopumā: Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) no 2020. gada uzsāka tālākizglītības projektu, lai rosinātu pieredzes un domu apmaiņu starp nozares speciālistiem un interesentiem par bērnu un pusaudžu psihisko veselību. Aicināti kolēģi, kuri strādā ar bērniem un pusaudžiem vai arī plāno to darīt. Pirmais interneta vidē ievadseminārs notika 8.janvārī .
Semināra forma - diskusijas raisoša saruna, kurā pēc katra ziņojuma var jautāt un saņemt atbildes. LĀZA Interneta seminārā par bērnu un pusaudžu psihoterapiju paneļa diskusiju vadīja Dagnija Tenne (Kanāda), Karīna Beinerte (Anglija), Kaspars Tūters (Kanāda), Inta Zīle (Latvija), Kamena Kaidaka (Latvija). Dalībnieki saņem 2,5 TI punktus, ko apliecina LĀZA sertifikāts. Semināri ir reģistrēti LĀB tālākizglītības pasākumu portālā.
LĀZA semināru lektoriem šis ir labās gribas žests, semināri ir bezmaksas, tomēr Jums ir iespēja atbalstīt LĀZA darbību, ziedojot LĀZA mājaslapā 
www.lazariga.lv sadaļā Ziedot. Ja nepieciešama papildu informācija, lūdzu rakstiet laza@lazariga.lv

Pēc semināra visiem dalībniekiem lūgums aizpildīt aptaujas anketu, kura tiks nosūtīta e pastā.

Pieslēgšanās ZOOM vidē no sava datora (tiks nosūtīts pieejas kods e pastā pirms semināra).

Ziedojums LĀZA